Pamiątki komunijne – książki idealne na ten dzień

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to niezwykle ważna chwila w życiu młodego chrześcijanina. Warto zadbać, by otrzymane od przybywających gości pamiątki komunijne służyły przez długi czas i były miłym wspomnieniem tego momentu oraz najbliższych osób. Godne polecenia są zarówno książki o tematyce religijnej, które pomogą dziecku zrozumieć i jeszcze lepiej przeżywać życie jako katolik, jak również związane z zainteresowaniami młodego człowieka.

Pamiątki komunijne – jakie wybrać książki o I Komunii Świętej i tematyce religijnej?

Spośród licznych książek, jakie można spotkać na półkach księgarni, piękne pamiątki komunijne stanowią dedykowane albumy. Dziecko może uzupełnić je zdjęciami, zapisem historii czy podpisami gości towarzyszących w dniu Pierwszej Komunii Świętej. Ponadto dostępne są bogato ilustrowane książki, które wyjaśniają znaczenie tej chwili w życiu człowieka.

Jako pamiątki komunijne można zakupić również eleganckie wydanie Pisma Świętego. Dostępne są propozycje z obrazkami, które pokażą dziecku najważniejsze momenty z Biblii, jak również wybrane teksty z komentarzem czy też tradycyjne wydania, ale dostosowane objętością oraz czcionką do potrzeb młodego człowieka.

Dobrym pomysłem na pamiątki komunijne są także hagiografie świętych kościoła katolickiego. Można podarować zbiór historii różnych osób, które wskazują drogę do świętości. Dla dzieci, które są zainteresowane poszukiwaniem własnej drogi godne polecenia są historie ulubionych świętych lub ich własnych patronów. Propozycje opisujące żywoty świętych dla dzieci to barwne książki, często wzbogacone zdjęciami i ilustracjami. Dostosowane do poziomu rozwojowego dziecka pokazują, że osoby, które zostały wyniesione na ołtarze kiedyś też były w ich wieku i miały podobne przygody oraz problemy.

Pamiątki komunijne – jaka literatura jest dobra dla dziecka z tej okazji?

Jako pamiątki komunijne można zakupić także eleganckie wydania znanych powieści czy serii wydawniczych. Niegasnącą popularnością cieszy się nadal historia czwórki rodzeństwa, która za sprawą najmłodszej siostry przez szafę trafia do tajemniczej krainy Narni. „Opowieści z Narni” to cykl 7 tomów. Dla dzieci, które lubią czytać to propozycja na długie wieczory.

Także przygody Mikołajka to doskonała lektura dla młodego człowieka, podobnie jak „Dziennik Cwaniaczka”. Szczególnie chłopców zainteresują opowiadania o przyjaźni, zabawach i psotach ich rówieśników. Natomiast dziewczynki z pasją będą zaczytywały się w ulubionych bajkach w wersji Disneya, braci Grimm, Perraulta czy Hansa Christiana Andersena. Jako pamiątki komunijne polecane są również „Dzieci z Bullerbyn”, seria przygód „Ani z Zielonego Wzgórza” czy też „Szaleństwa Panny Ewy” lub „Panna z mokrą głową”.